Achter de schermen

Jubileummagazine Mennega Schoenen

Jubileummagazine put uit rijk archief SchoenenMuseum

Toen Meester Schoenmaker Roelof Mennega in 1820 zijn schoenmakerij startte aan de Gedempte Singel in Assen, had hij waarschijnlijk nooit durven dromen dat deze schoenmakerij anno 2020 zijn 200-jarig bestaan zou vieren. Jarenlang fabriceerden en repareerden Roelof en zijn opvolgers zelf schoenen. Tegenwoordig is de schoenmakerij een moderne schoenwinkel met schoenen voor het gehele gezin.

Ter ere van het 200-jarig jubileum heeft Mennega Schoenen een feestelijk magazine uitgegeven waarin de lezer op tijdreis gaat. Hoe zag de winkel er door de jaren heen uit? Hoe is de Gedempte Singel veranderd? Maar ook: hoe zag de schoenmode er gedurende die 200 jaar uit? Voor dit laatste item is geput uit het rijke archief en de schoenencollectie van het SchoenenMuseum met veel weetjes, foto’s en zelfs het recept van de schoenlapperstaart.

Het is een prachtig magazine geworden en felicitaties voor zowel het jubileum als het magazine zijn dan ook zeker op zijn plaats!